خرید و مشاوره فنی: 33522095-026

علف زن هوندا

علف تراش هوندا به همراه متعلقات قابل نصب بر روی آن

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  اگر می‌خواهید تا در باغبانی قدرتمند، مدرن و کارآمد حاضر باشید، باید از یک دستگاه علف زن حرفه‌ای با قابلیت کاربردی همه کاره استفاده کنید. انواع علف زن هوندا از بهترین‌های بازار است که می‌توانند همراه شما در طیف بزرگی از فعالیت‌های باغبانی، زراعی و حتی گلخانه داری و… حضور داشته باشند.

  علف تراش هوندا در مدل‌های گوناگون از تیپ‌های دوشی و پشتی عرضه شده ‌است. بهره‌مندی از طراحی ارگونومیک ویژگی برجسته علف زن‌های هوندا است که با استفاده از موتورهای قدرتمند اما سبک و کوچک این برند نام ‌آشنا هرچه کامل‌تر شده‌اند. هوندا برند ریشه‌ داری است و انواع علف زن هوندا در دسته ‌بندی محصولات برجسته این برند جهانی قرار دارند که تخصصی برای هر نوع فعالیت باغبانی طراحی شده‌اند.

  موتور علف زن هوندا

  مزیت‌های کار با علف زن هوندا

  گیاهان پیوسته رشد می‌کنند و در اندک زمانی می‌توانند در همه ‌جا حاضر شوند. در این ‌صورت تراشیدن گیاهان باغ و بوستان و حتی دروی محصولات زمین‌های زراعی وظیفه‌ای دائمی شما است. قطعاً علاقه ندارید تا با استفاده از ابزارهای ناکارآمد دستی و یا علف چین‌های ضعیف در این حجم بی‌پایان کارهای باغبانی حاضر باشید. مزیت‌های استفاده از علف تراش‌های خوب مانند علف زن هوندا قابل‌ توجه است. مانند:

  • قدرت موتور بالایی دارند که از تراشیدن علف‌های هرز تا بریدن شاخه‌های قطور درختان استفاده می‌شود.
  • با رعایت الگوهایی کاملاً ارگونومیک طراحی ‌شده اند تا برای کارهای طولانی مناسب باشند.
  • از موتور ۴ زمانه ساخت هوندا استفاده می‌کنند و راندمان بالایی دارند.
  • عملکرد دستگاه نرم و روان است و مقدار صدای تولید شده استاندارد است و باعث آزار شما نمی‌شود.
  • با قابلیت کار در هر نوع محیط باغبانی و تا تراشیدن گیاهان در هر نوع شرایط طراحی شده‌اند.
  • از قابلیت کار با انواع الحاقی برای انجام انواع فعالیت‌های باغبانی برخوردار هستند.

  کاربردهای علف تراش هوندا ۴ زمانه

  در بحث کاربردی با یکی از انعطاف ‌پذیرترین علف تراش‌های بازار روبه‌رو هستید که از پس هر نوع فعالیت باغبانی در تراشیدن گیاهان تا بریدن شاخه‌ها برمی‌آید. طیف کاملی از انواع توپی های علف زنی به ‌همراه تیغه های ۲ یا ۳ پاره و حتی تیغه‌های دیسکی را می‌توان بر روی انواع علف تراش هوندا نصب کرد. در عین ‌حال این علف تراش با قابلیت کوپل شدن انواع الحاقی طراحی شده‌ است. لذا توانایی کار با عنوان شمشاد زن، اره موتوری، شیکر، شخم زن، درو محصولات، حاشیه زن و… را دارند.  

  برگ برنده قابلیت‌های کاربردی علف زن هوندا در طراحی ارگونومیک آنها است. هوندا در طراحی های هوشمندانه هر ۲ تیپ علف تراش پشتی و دوشی خود را با رعایت تمامی اصول ارگونومیک طراحی کرده ‌است تا در هر نوع کاربرد به ‌راحتی قدرت مانور پذیری عالی داشته باشند. 

  علف زن هوندا ۴ زمانه

  انواع مدل‌های علف زن هوندا

  در طراحی تمامی مدل‌های علف زن هوندا از موتورهای بنزین سوز و خوش نفس ۴ زمانه این برند استفاده شده ‌است. ارگونومیک در کنار قابلیت‌های چندکاره ویژگی برجسته و مشترک در تمامی این دستگاه‌ها است. اما مکانیزم طراحی آنها را بر اساس نوع شاسی در ۲ گروه از علف تراش‌های پشتی و یا دوشی هوندا دسته ‌بندی می‌کنند. این دسته ‌بندی به قرار زیر است:

  علف تراش هوندا دوشی

  علف تراش دوشی هوندا مدل کاملاً کاربردی و شناخته‌ شده است که برای فعالیت‌های معمول باغبانی و کشاورزی و تراشیدن گیاهان در سطح زمین طراحی شده‌ است. در عین ‌حال الگوی طراحی بدنه و محور بلند تا جانمایی دسته‌های کنترلی این علف ‌چین آنقدر ارگونومیک است که بتوانیم از آنها برای کار در ارتفاع بلند نیز استفاده کنیم. در طراحی علف زن دوشی هوندا از موتور بنزین سوز ۴ زمانه مدرنی استفاده شده ‌است. این موتور از نوع تک سیلندر هوا خنک است که با مکانیزم راه‌اندازی هندلی کار می کند و مقدار ظرفیت تک ‌سیلندر آن ۵۲ سی‌سی است. برای طراحی علف زن دوشی هوندا از دسته کنترل حلقوی و محور بلند فولادین به طول 1.5 متری استفاده ‌شده است.

  علف زن هوندا دوشی

  علف تراش هوندا پشتی

  علف زن‌های پشتی الگویی طراحی خلاقانه‌ای هستند که روش کار با چنین تجهیزاتی را خیلی ساده کرده ‌است. مانند علف تراش هوندا پشتی که با استفاده از یک شاسی کاملاً ارگونومیک طراحی ‌شده و به ‌خوبی بر اندام اپراتورها سوار می‌شود. در این علف تراش هوندا از موتور تک سیلندر بنزین سوز با عملکرد ۴ زمان استفاده ‌شده است که از نوع هوا خنک است و با مکانیزم دستی راه‌اندازی می‌شود. علف تراش هوندا مدل پشتی به شکلی طراحی ‌شده است تا با میله بلند ۱۰۰ سانتی متری قدرت مانور بسیار مناسب در تراشیدن شاخه‌ی درختان ارتفاع بلند محیط باغ و بوستان را داشته باشید. همچنین از مانور کامل در تراشیدن گیاهان کم ‌ارتفاع برخوردار شوید.

  علف زن هوندا پشتی

  علف زن چهارکاره هوندا

  بر روی این مدل علف تراش بنزینی هوندا، الحاقی شخم زن، الحاقی اره سرشاخه زن، الحاقی شمشاد زن، یک عدد هد نخ پلاستیکی و یک عدد هد فلزی به صورت پیش فرض قرار دارد. بدین صورت که شما با خرید یک دستگاه می‌توانید کاربری‌های مختلفی همچون شخم زدن زمین، هرس شاخه‌های درختان، هرس شمشادها و هرس علف‌ها را ایجاد نمایید.

  علف تراش ۴ کاره هوندا

  انواع علف تراش هوندا براساس کشور تولید کننده

  برند هوندا اگرچه ریشه‌های ژاپنی دارد، اما خیلی سال است که شاخه‌های خود را از کشور ژاپن خارج کرده و حالا با رنگ‌وبوی بین‌المللی عرضه می‌شود. در حال ‌حاضر هوندا یک برند چند ملیتی است که کارخانجات گوناگون در کشورهای مختلف دارد. علف زن هوندا نیز در کشورهای گوناگون طراحی و ساخته می‌شود. بنابراین اگر قصد تهیه این دستگاه را دارید، لازم است تا کشور مبدأ سازنده را بررسی کنید.

  علف زن هوندا ژاپن

  علف زن هوندا که خیلی‌ها به ‌دنبال آن هستند، در واقع همین مدل‌های طراحی‌ شده از کارخانه ژاپنی برند هوندا است. البته خیلی نمی‌توان از تفاوت کیفیت ساخت و کارایی هوندا ژاپنی با دیگر هوندا محصول کشورهای دیگر صحبت کنیم و لزوماً این تفاوت خیلی زیاد نیست. هرچند در این سال‌های اخیر به‌ دلیل تحریم‌ها و سیاست‌های بین‌المللی واردات علف زن هوندا ژاپنی به ایران انجام نمی‌شود و بعید است که مدل اصلی ساخت کشور ژاپن را به ‌راحتی پیدا کنید.

  علف زن هوندا تایلند

  همان ‌طور که گفتیم هوندا در حال ‌حاضر یک برند بزرگ جهانی است و یکی از مهم‌ترین شاخه‌های آن در کشور تایلند قرار دارد. علف تراش هوندا تایلندی در کیفیت ساخت و کارایی بسیار خوب طراحی‌ شده است و با توجه به ریشه‌های قدیمی و اصیل تایلندی هوندا می‌تواند نماینده‌ای شایسته برای این برند جهانی است. 

  علف زن هوندا کره

  یکی دیگر از شعبات برجسته برند جهانی هوندا در کشور کره قرار دارد. کره خود مبدأ برندهای صاحب سبک است که مهارت بالایی در طراحی و تولید انواع موتورهای احتراق داخلی و تجهیزات و ادوات کشاورزی و باغبانی دارند. برند هوندا نیز از فرصت های عالی صنعت کره برای راه‌ اندازی خطوط تولید ابزارها و ماشین‌ آلات خود استفاده می‌کند. علف تراش هوندا کره‌ای از نظر کیفی و کارایی در دسته ‌بندی محصولات برتر بازار قرار دارند و کاملاً از نظر مشخصه‌های فنی با نمونه اصلی ژاپنی برابری می‌کنند.

  علف زن هوندا کره

    نحوه راه‌اندازی علف تراش هوندا

  برای راه‌اندازی و کار اصولی با علف تراش هوندا مراحل زیر را انجام بدهید:

  • در اولین قدم سطح روغن موتور و وجود سوخت در باک موتور را بررسی کنید. در صورت کم بودن روغن لازم است تا به‌ اندازه‌ی کافی از روغن نمره ۴۰ استفاده کنید.
  • یک تیغه مناسب پروژه باغبانی خود را انتخاب کنید. علف تراش هوندا از انعطاف بالا برای کار کردن با انواع توپی و تیغه‌ها و حتی الحاقی ها برخوردار هستند.
  • تیغه را کاملاً اصولی نصب کنید. در قسمت هد علف تراش یک پیچ وجود دارد که آلن خور است و با باز کردن آن می‌توانید تیغه را نصب کنید. ترتیب قرار گرفتن قطعات به این شکل است که اول تیغه، سپس محافظ و در نهایت مهره داخل شفت رزوه دار بسته می‌شوند.
  • برای روشن کردن موتور نیز با شاید در ابتدا دریچه گاز موتور را باز کنید. سپس ساسات را باز کرده و هندل بکشید تا موتور روشن شود.
  • می‌توانید از پستانک تعبیه ‌شده بر روی موتور برای تنظیم قدرت استفاده کنید.

  تعمیر و نگهداری علف تراش هوندا

  برای آنکه طول عمر مفید دستگاه ارزشمند خود را ارتقا دهید، لازم است تا برخی نکات تعمیر و نگهداری را رعایت کنید. از قبیل:

  • در بازه های منظم برای سرویس کامل موتور هوندا اقدام کنید.
  • همواره به یاد داشته باشید که سطح روغن موتور را چک کنید.
  • در پایان کار علف ‌چینی حتماً تیغه‌ها و یا الحاقی ها را باز کنید.
  • در پایان هر بار فعالیت دستگاه را به ‌طور کامل تمیز کنید.
  • دستگاه را در مکان خشک به‌ دور از نور خورشید نگهداری کنید.

  نکات ایمنی کار با علف چین هوندا

  علف تراش هوندا با تمام کارایی که دارد می‌تواند یک ماشین خطرناک باشد. در هد توانمند این دستگاه یک تیغه علف تراشی با سرعت و قدرت بالا می‌چرخد که در صورت کم توجهی مستعد خطرات بالقوه است. برای پرهیز از خطرات رعایت نکات ایمنی از قبیل موارد زیر الزامی است:

  • حتماً دستگاه را با قرار دادن بندهای دوشی و پشتی سوار بر اندام خود استفاده کنید.
  • در حین علف تراشی از هر ۲ دست برای کنترل و هدایت تیغه دستگاه استفاده کنید.
  • در حین کار با دستگاه پاهای خود را به ‌اندازه‌ی عرض شانه باز کنید و از استقرار کامل خود بر زمین مطمئن باشید.
  • از تجهیزات ایمنی مانند عینک محافظ، دستکش، کفش محافظ و کلاه ایمنی استفاده کنید.
  • از نزدیک شدن افراد و حتی حیوانات تا فاصله‌ی ۱۵ متری دستگاه جداً خودداری کنید.
  • مراقب باشید که هیچ نوع آب و یا سوخت و دیگر مایعات بر روی بدنه موتور پاشیده نشود.
  • از حرکات سریع و عدم تعادل حین کار با دستگاه جداً خودداری کنید. هر نوع ضربه تیغه‌ها با جسم سخت تبعات سنگینی به ‌دنبال دارد.

  قیمت علف زن هوندا

  هوندا شناخته ‌شده‌ترین برند صنعت موتورسازی در سطح جهانی است که در طراحی و ساخت موتورهای کوچک، تک سیلندر مناسب ابزارهای ادوات کشاورزی دست توانایی دارد. بر این اساس انواع علف زن هوندا دارای بهترین و مطمئن‌ترین موتورها هستند که در کشورهای مختلف ژاپن، تایلند و کره تولید می‌شوند.

  قیمت علف زن هوندا در فهرست مدل‌های بالای بازار قرار دارد که با توجه به کیفیت ساخت و کارایی ارزش خرید بالایی دارند. اگرچه در ایران نمی‌توانیم به محصول تولید شده ژاپنی دسترسی داشته باشیم، اما می‌توانیم از هنر هوندا در مدل‌های طراحی‌ شده محصول کشورهای تایلند و کره‌ بهره‌مند شویم. قیمت علف تراش هوندا تایلندی برگ برنده‌ی این محصول در رقابت با دیگر محصولات مشابه بازار است. زیرا کیفیت اصیل هوندای ژاپنی را با قیمت کاملاً اقتصادی عرضه کرده‌ است. در مقابل قیمت علف زن هوندا کره‌ای اندکی بالاتر است، اما به ‌جای خود محصول کارآمد، جان‌سختی، با نام و نشان اصیل برند صاحب سبک هوندا است و توان رقابت کمی و کیفی با هر نوع محصول مشابه بازار را دارد.

  سوالات متداول در مورد علف تراش هوندا

  • منظور از علف زن هوندا اصل چیست؟

   در سطح بازار به علف تراش‌های تولید شده در سایت ژاپنی برند هوندا گفته می‌شود. اما به ‌هر حال هر محصولی که تولید کارخانجات هوندا باشند را شامل خواهد شد.

  • آیا راهی برای تشخیص علف زن هوندا اصل وجود دارد؟

   بله، بهترین روش توجه به هک شدن هوندا روی بدنه سیلندر موتور است. نکته بعدی توجه به هولوگرام تخصصی شرکت هوندا است که روی تمامی محصولات این برند در کشورهای مختلف نصب خواهد شد. این هولوگرام لیزری است و با تاباندن نور آرم شرکت هوندا ظاهر می‌شود.

  • چطور از روی بدنه اصالت علف زن هوندا را بررسی کنیم؟

   رنگ پلاستیک بدنه موتور علف زن هوندا اصل براق است و حالتی شبیه به سرامیک دارد. این در حالی است که نمونه‌های فیک بازار با بدنه پلاستیکی کدر تولید شده‌اند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: