خرید و مشاوره فنی: 33522095-026

سمپاش دستی

سمپاش دستی در مدل های 2، 5، 8 و 10 لیتری

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  سمپاش دستی چیست؟

  آفات بزرگترین تهدید برای محصولات زراعی و باغبانی است. وقتی برای زراعت دست‌ به ‌کار شده‌اید، باید در تقابل با آفات برنامه‌ریزی کنید. انواع دستگاه سمپاش را برای این منظور طراحی کرده‌اند. در این ‌میان برای آفت‌کشی و کنترل بیماری‌ها در فضاهای کوچک باغبانی و خانه باغ‌ها و حتی بوستان‌های شهری می‌توانید از انواع سمپاش دستی استفاده کنید.

  دستگاه سمپاش دستی در مدل‌های گوناگون طراحی شده ‌است. این دستگاه‌ها همگی با عملکرد تحت فشار از طریق اهرم‌های دستی کار می‌کنند. به شکلی که می‌توان به‌ راحتی آنها را حمل کرده و از قدرت پاشش زیاد محلول سم پاش آنها برای توزیع یکدست در تمامی فضاهای گلخانه‌ای، باغبانی و حتی زراعی استفاده کرد. این دستگاه‌های سم‌زنی را براساس مقدار ظرفیت مخزن آنها دسته‌بندی می‌کنند.

  استفاده از سمپاش دستی برند رونیکس جهت سمپاشی گیاهان

  مزیت‌های کار با سمپاش دستی

  بدون سم‌زنی هم گیاهان رشد می‌کنند و محصولات زراعی و حتی فضای باغ و بوستان برقرار است؛ اما آیا در مقابل تهدید دائمی آفات و بیماری‌ها ایمن هستید؟ آفات تهدید دائمی هستند و لازم است تا هدفمند از انواع دستگاه‌های سم پاشی برای تقابل با آنها استفاده کنید. مزایای استفاده از دستگاه سمپاش دستی در مزارع و باغات و بوستان‌های کوچک به ‌قرار زیر است:

  • در ابعاد کوچک و وزن سبک طراحی شده‌اند و به ‌راحتی می‌توانیم آنها را حمل‌ونقل کنیم.
  • برای کار کردن به هیچ نیروی موتوری اعم از برقی و یا بنزین نیاز ندارند.
  • در هر مکانی و شرایطی می‌توانیم از این سم زن‌ها استفاده کنیم.
  • با عموم سم‌ها سازگار هستند.
  • روش کار با آنها ساده است و برای نگهداری به مراقبت کمتری نیاز دارند.
  • قیمت ارزان‌تری به نسبت از مدل‌های موتوری دارند.
  مدل های مختلف سمپاش دستی

  کاربردهای سمپاش دستی

  دستگاه سمپاش دستی برای فعالیت‌های سبک طراحی ‌شده است. این دستگاه‌ها همگی قابل ‌حمل هستند. در عین ‌حال فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند، اما برای قابلیت حمل شدن این دستگاه‌ها را با استفاده از مخازن کوچک طراحی کرده اند. لذا شرایط کاربردی انواع سمپاش دستی برای فعالیت در سم زنی‌های کوچک باغ و بوستان است.

  بیشترین کاربرد سم پاش‌های دستی برای آفت‌زدایی بوستان‌ها، خانه باغ‌ها، گلخانه‌های ساختمانی و… است. در عین ‌حال مدل‌های حرفه‌ای با طراحی مخازن بزرگ فلزی که قابلیت فشرده سازی قابل ‌توجه محلول سموم را دارند، برای سم‌زنی محیط باغی، گلخانه‌ای و حتی مزارع نیز استفاده می‌شوند.

  انواع مدل‌های سمپاش دستی

  انواع دستگاه سمپاش دستی را براساس ظرفیت مخزن آنها در مدل‌های کوچک خانگی تا مدل‌های حرفه‌ای باغبانی دسته‌بندی می‌کنند که به قرار زیر است:

  سمپاش دستی ۲ لیتری

  سم زن‌های ۲ لیتری کوچک‌ترین سایز استاندارد طراحی دستگاه سمپاش دستی هستند که برای فعالیت‌های خانگی، گلخانه‌های کوچک ساختمانی، بوته‌ها و درختچه‌های کوچک خانه باغ‌ها و… طراحی ‌شده است. این مدل‌های ۲ لیتری را با استفاده از مخزن پلاستیکی پلیمری طراحی می‌کنند. در عین ‌حال دارای تلمبه دستی از نوع سوپاپ دار هستند و در عموم مدل‌ها از برندهای مختلف با استفاده از قابلیت تنظیم پاشش سموم طراحی شده‌اند.

  استفاده از سمپاش دستی جهت سمپاشی درختان و گیاهان مختلف

  سمپاش دستی ۳ لیتری

   سم پاش‌های دستی ۳ لیتری همچنان در فضاهای خانگی و باغ‌های کوچک کارایی دارند؛ اما مخزن ۳ لیتری آنها را از جنس پلاستیک مرغوب طراحی می‌کنند. مقدار حجم این مخزن برای هر نوع سم‌زنی در فضاهای کوچک خانه باغ‌ها، گلخانه‌ها، بوستان‌ها و… کافی است. در عین ‌حال این مدل‌های ۳ لیتری را با استفاده از تلمبه دستی از نوع سوپاپ دار می‌سازند که در عموم مدل‌ها از قابلیت تنظیم پاشش سموم برخوردار هستند.

  سمپاش دستی 4 لیتری

  برخلاف مدل‌های ۲ و یا ۳ لیتری برای طراحی این مدل‌های 4 لیتری از سیستم لانس استفاده ‌شده است. در عین ‌حال مخزن ۴ لیتری این دستگاه‌های کوچک را همچنان از متریال پلاستیک پلیمری می‌سازند؛ اما لانس طراحی ‌شده عموماً از جنس استیل است. از طرفی برای پمپاژ سموم از تلمبه دستی سوپاپ دار با قابلیت تنظیم پاشش محلول سم زنی استفاده  شده‌ است. از این مدل‌های ۴ لیتری می‌توانید برای سم‌زنی باغات کوچک، گلخانه‌های متوسط و البته خانه باغ‌های بزرگ استفاده کنید.

  سمپاش دستی ۵ لیتری

  سمپاش‌های دستی ۵ لیتری کوچک‌ترین سایز حرفه‌ای از نوع لانس دار هستند که قابلیت‌های کافی برای سم‌زنی در فضاهای بزرگ، درختان بلند قامت و حتی مزارع کوچک را دارند. برای طراحی این مدل‌های ۵ لیتری معمولاً از لانس‌های تمام استیل استفاده می‌کنند. مخزن نیز با ظرفیت ۵ لیتری از جنس فلزی است و برای طراحی پمپ از نوع سوپاپ دار با قابلیت قفل شوندگی استفاده خواهد شد. این مدل‌های ۵ لیتری را معمولاً با امکانات حرفه‌ای از قبیل توانایی سم‌زنی تیزپاشی و یا نقطه زنی می سازند.

  سمپاش دستی ۶ لیتری

  سم زن‌های ۶ لیتری از کاربردی‌ترین در جمع انواع دستگاه سمپاش دستی است. این مدل با مخزن فلزی به ظرفیت 6 لیتر آن‌قدر کوچک است که به ‌راحتی قادر به جابجایی آن شویم و در عین ‌حال آن‌قدر بزرگ است که بتوانیم از ظرفیت 6 لیتری آن برای سم‌زنی باغات و بوستان‌ها استفاده کنیم. در عین ‌حال معمولاً از پمپ سوپاپ قدرتمندی برخوردار هستند که توانایی سم‌زنی تا ارتفاع بلند درختان باغ را دارد. همچنین این مدل‌های ۶ لیتری را با لانس استیل می‌سازند.

  سمپاش دستی ۸ لیتری

  دستگاه سمپاش دستی ۸ لیتری یکی دیگر از کاربردی‌ترین این دسته سم زن‌ها است که برای عموم فضاهای باغبانی، بوستان‌ها، خانه باغ‌ها، پارک‌های سطح شهر و درختان میوه و… استفاده می‌شود. این مدل‌های ۸ لیتری را معمولاً به شکل کوله‌ای طراحی می‌کنند. مخزن و لانس فلزی از جنس استیل است، اما نازل را در هر دو تیپ استیل و یا پلاستیکی می‌سازند. از این نوع سم زن‌های ۸ لیتری در انواع روش‌های تیزپاش و یا پودرپاش استفاده می‌کنند. حداکثر ارتفاع عمودی تیزپاش آنها ۶ متر و حداکثر مسافت افقی ۱۰ متر است.

  سمپاش دستی ۱۰ لیتری

   این مدل‌های ۱۰ لیتری نیز از نوع کوله‌ای هستند که در ساخت آنها از مخزن استوانه‌ای تحت فشار ۱۰ لیتری از جنس فلزی استیل استفاده ‌شده است. لانس طراحی ‌شده این مدل‌ها نیز معمولاً از نوع استیل انتخاب می‌شود. این مدل‌های ۱۰ لیتری کاربردی گسترده دارند، چرا که عملاً می‌توانیم از آنها در هر نوع محیط باغبانی، گلخانه‌ای، خانه باغ‌ها برای سم‌زنی ارتفاع بلند درختان میوه و… نیز استفاده کنیم.  

  سمپاش دستی 10 لیتری، سبز رنگ

  سمپاش دستی ۱۱ لیتری

  سم‌زن‌های دستی ۱۱ لیتری را معمولاً از نوع مخزن پلاستیکی می‌سازند؛ اما برخی از مدل‌های آنها دارای مخازن بسیار محکم فلزی هستند. در هر دو تیپ کوله‌ای و یا دوشی طراحی‌ شده و از قابلیت فشار ثابت برای پمپاژ سموم در تمامی فضاهای گلخانه‌ای، باغ‌ها، بوستان‌های شهری و اطراف خانه باغ‌ها و… برخوردار هستند. این مدل‌های ۱۱ لیتری را با استفاده از لانس معمولی اما استیل می‌سازند. در عین ‌حال قدرت پاشش افقی این نمونه‌های ۱۱ لیتری تا فراتر از ۱۰ متر است.

  سمپاش دستی ۱۲ لیتری

  سمپاش‌های ۱۲ لیتری از نوع دستی را به روش‌های مختلف با استفاده از شاسی دوشی و یا کوله‌ای می‌سازند. در عین ‌حال الگوی طراحی مخزن محلول سموم در این مدل‌های ۱۲ لیتری متفاوت است. همچنین برای طراحی این مدل‌های ۱۲ لیتری از مخازن مقاوم پلاستیکی و یا فلزی استفاده می‌کنند. بدنه مخزن در مقابل دماهای بحرانی و یا فشار بسیار زیاد مقاوم است. لذا کاملاً مناسب تحت فشار قرار گرفتن توسط پمپ دستی دستگاه است. این مدل‌ها را می‌توانیم با استفاده از شیلنگ‌های بزرگ 2.5 متری راه‌اندازی کنیم. نازل نیز معمولاً از جنس استیل و یا برنجی است.

  سمپاش دستی ۲۰ لیتری

  مدل‌های ۲۰ لیتری از لحاظ طراحی مخزن و چگونگی قرارگیری در کوله قابل‌ حمل با دیگر ظرفیت‌ها از سم پاش‌های دستی متفاوت است. مخزن ۲۰ لیتری این مدل‌ها را به شکل کتابی طراحی می‌کنند. نازل‌ها از نوع تمام پلاستیکی هستند؛ اما برای طراحی لانس از متریال ضد زنگ و کاملاً مقاوم استیل استفاده ‌شده است. مکانیزم پمپاژ نیز به روش تحت فشار قرار دادن مخزن کتابی آن انجام می‌شود. این مدل‌های 20 لیتری در سطح فعالیت‌های حرفه‌ای و فضاهای بزرگ باغبانی و گلخانه‌ای طراحی شده‌اند.

  سمپاش دستی 20 لیتری برند رونیکس

  تعمیر و نگهداری سمپاش دستی

  برای استفاده بهینه در طولانی ‌مدت و کارکرد مفید از انواع دستگاه سم پاش رعایت برخی نکات از تعمیر و نگهداری الزامی است. این نکات به قرار زیر هستند:

  • در پایان هر مرحله سم پاشی تمام دستگاه از قبیل مخزن، لانس، نازل و شیلنگ را به‌طور کامل پاکیزه کنید.
  • برای شستن بخش‌های مختلف دستگاه از آب قلیایی استفاده کنید. شوینده‌های مجاز برای این منظور توصیه می‌شود.
  • جهت رطوبت ‌زدایی پس ‌از انجام مراحل شستشو حتماً جداره داخل لانس‌های فلزی را به یک لایه روغن آغشته کنید.
  • جهت جلوگیری از هر نوع فرسودگی لازم است تا قطعات مختلف جدا شونده را با گلیسیرین بپوشانید.
  • کل دستگاه را در انباری خشک با تهویه مناسب به ‌دور از نور خورشید نگهداری کنید.
  • به شکلی برنامه‌ریزی کنید که در پایان سم پاشی تمامی محلول استفاده شود. به ‌هر حال نمی‌توانید مادامیکه محلول سموم در مخزن باقیمانده دستگاه را در انبار نگهداری کنید.
  سمپاش دستی 20 لیتری

  قیمت سمپاش دستی

  قیمت سمپاش دستی تحت تأثیر فاکتورهای گوناگون قرار دارد. ظرفیت مخزن بدون تردید مهمترین فاکتور تعیین ‌کننده قیمت سمپاش دستی است. اما این قیمت تحت تأثیر فاکتورهایی دیگر از قبیل مکانیزم طراحی، نوع پمپ، جنس بدنه مخزن، جنس لانس، جنس نازل و… قرار دارد. در عین ‌حال قطعاً نام و نشان برند سازنده مهمترین فاکتور تعیین ‌کننده قیمت سمپاش دستی است؛ اما در کل قیمت این سمپاش‌ها حتی در بزرگترین آنها از مدل‌های موتوری چه برقی و یا بنزینی کمتر است.

  سمپاش دستی برند اشتیل، سفید رنگ

  سؤالات متداول در مورد سم پاش دستی

  • از سمپاش دستی می‌توانیم برای کودپاشی هم استفاده کنیم؟

   بله، این دستگاه‌ها با قابلیت پاشیدن کود مایع طراحی شده‌اند.

  • تفاوت عملکرد پمپ دستی و کششی در انواع سمپاش دستی چیست؟

   پمپ‌های دستی با فشار ثابت کار می‌کنند؛ اما پمپ‌های کششی با تکیه بر قدرت کشش و مکش، فشار متناوبی دارند.

  • برای خرید سمپاش دستی به چه فاکتورهایی توجه کنیم؟

   جهت خرید سمپاش مناسب دستی با ظرفیت کافی توصیه می‌کنیم که به وسعت منطقه تحت سم‌زنی، تعداد دفعات سم‌زنی، نوع سم و نحوه مراحل سم‌زنی توجه کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: